ekoryniec s.c. Marzena, Dariusz Ryniec, tel. 54 235 10 20, tel.kom +48 501 428 128

lider w instalacji pomp ciepła facebook

Rekuperacja › Gruntowy wymiennik antybakteryjny

W naszej ofercie znajduje się już unikatowy produkt opracowany przez niemiecką firmę REHAU przeznaczony dla niewielkich obiektów wyposażonych w wentylację mechaniczną: jest to gruntowy wymiennik AWADUKT THERMO o działaniu antybakteryjnym. Rekuperator dzięki GWC nie zamarza i nie wymaga nagrzewnicy, wzrasta też realna temperatura powietrza nawiewanego do domu.
 
W połączeniu z systemem wentylacyjnym opartym na centralach wentylacyjnych wyposażonych w rekuperator jest to idealne rozwiązanie zapewniające optymalny komfort klimatyczny pomieszczeń dzięki schłodzeniu powietrza latem oraz wstępnym ogrzaniu zimą.
 
Dzięki specjalnej warstwie antybakteryjnej wewnątrz rury wymiennika powietrze wtłaczane do domu jest niemal idealnie czyste. Czerpnie powietrza REHAU wyposażone są w dodatkowe siatki i filtry zatrzymujące większość zanieczyszczeń. Rozwiązanie to zalecane jest szczególnie w wypadku dużej podatności domowników na alergie.
 
System pełnościennych rurociągów REHAU wykonanych z polipropylenu (PP) o zwiększonej przewodności cieplnej gwarantuje doskonałą wymianę ciepła pomiędzy zasysanym powietrzem a otaczającą wymiennik ziemią. Właściwości takich nie posiadają standardowe rury kanalizacyjne wykonane ze spienionego PVC czy rury dwuścienne strukturalne, które posiadają wręcz właściwości izolacyjne, dyskwalifikujące ich zastosowanie jako wymienników ciepła.
 
Wewnętrzna warstwa antybakteryjna rur REHAU wykonana jest z materiałów stosowanych w medycynie oraz dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Wykonuje się ją poprzez dodanie do polimeru bazowego wspomnianych dodatków. Warstwa antybakteryjna doskonale likwiduje m.inn. niebezpieczne bakterie coli czy staphylococus aureus.
 
Nawet przy osiadaniu gruntu, w którym ułożony jest wymiennik w rurociągach AWADUKT THERMO, nie tworzą się tzw. 'syfony zastoiskowe' - odkształcenia rur powodujące gromadzenie się skroplin (zastoisk kondensatu), a w efekcie powstanie nieprzyjemnego ziemistego zapachu. Zastoiska takie bywają także wylęgarniami niebezpiecznych drobnoustrojów. Sztywność rur REHAU praktycznie likwiduje tego typu ryzyko.
 
Czy wiesz że: Już dziewięciometrowy odcinek rury antybakteryjnej Awadukt Thermo umiejscowiony jako początkowy odcinek dłuższego wymiennika rurowego znacznie ograniczy ryzyko powstania nieprzyjemnego zapachu stęchlizny wewnątrz wymiennika?
 
Jeśli chcesz dowiedzieć się:
  • jakiej długości wymiennik ciepła będzie optymalny dla Twojego domu
  • ile energii zaoszczędzisz rocznie dzięki zastosowaniu GWC
  • jaka będzie temperatura powietrza nawiewanego do Twego domu latem

Skontaktuj się z nami.