ekoryniec s.c. Marzena, Dariusz Ryniec, tel. 54 235 10 20, tel.kom +48 501 428 128

lider w instalacji pomp ciepła facebook

Pompy ciepła › Zalety pomp ciepła

Oszczędność

Cena przy ogrzewaniu budynku lub wody użytkowej naszymi systemami jest znacznie niższa w porównaniu do innych technik ogrzewania. Koszty, związane z zastosowaniem pompy ciepła w każdym przypadku są zredukowane o około 50-80%. Obrazowo można to pokazać na przykładzie domu o pow. 150m2, który jest ocieplony i gdzie koszt ogrzewania podłogowego wraz z CWU wynosi ok. 140 zł za miesiąc. Przedstawione informacje stanowią rzeczywiste dane, pochodzące od osób posiadających oferowany przez nas system. Prezentujemy także zestawienie rocznych kosztów ogrzewania domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej 150m2 dla różnych nośników energii. Porównanie to zostało zamieszczone w styczniowym numerze 1 (237) 2004 miesięcznika "MURATOR" (autorzy opracowania: Piotr Laskowski, Małgorzata Drobnik)

Wygoda życia

Powietrzne i gruntowe pompy ciepła to urządzenia praktycznie bezobsługowe. Nie zachodzi bowiem potrzeba transportu, czy magazynowania paliwa, jak często ma to miejsce w przypadku kotłów olejowych oraz gazowych. Nasz sprzęt wymaga jedynie ustawienia żądanych temperatur w pomieszczeniu i wody użytkowej. Można to w prosty sposób zmieniać za pomocą dwóch przycisków i gałki. Dodatkowo, na cyfrowym wyświetlaczu naszego funkcjonalnego urządzenia można odczytać komunikat, informujący o operacjach, wykonywanych przez urządzenie, co jednocześnie pozwala sprawdzić ustawienia. Te funkcje to również możliwość podłączenia dodatkowego modułu, który pozwala na zaprogramowani wcześniejszych ustawień i możliwości uruchomienia ich zdalnie np. z internetu. Jest to niezwykle przydatna opcja, dla każdego – szczególnie kogoś, kto często przebywa poza domem!

WSPÓŁPRACA Z ISTNIEJĄCYMI INSTALACJAMI GRZEJNIKOWYMI

Unikalna konstrukcja sprężarki, jaką posiadają prezentowane urządzenia, pozwala na zasilanie temperatur +65 °C bez spadku sprawności. Dzięki tym opcjom istnieje możliwość współpracy danych urządzeń z instalacjami grzejnikowymi. To niezwykła i nieczęsto spotykana zaleta! Dzięki temu nie zachodzi potrzeba wykonywania kosztownego przewymiarowania instalacji.

KOMPLETNE URZĄDZENIE GRZEWCZE

Oferowane przez nas urządzenia grzewcze o mocach 6, 7, 9, 11 kW to kompakty. Oznacza to, że w jednej obudowie umieszczone zostały:
  • urządzenie,
  • dwupłaszczowy zbiornik (185 litrów) na ciepłą wodę użytkową,
  • centrala sterująca