Elektrownie słoneczne – uzupełnienie pompy ciepła

Nieważne czy dom już istnieje czy w tym momencie jest tylko w projekcie – każdy próbuje minimalizować koszty. Jeżeli istnieje możliwość inwestycji w coś, co w niedługim czasie się spłaci i da faktyczną oszczędność – to dlaczego nie?

Fotowoltaika jest dobrym uzupełnieniem pozostałych instalacji, a z pompą ciepła współgra idealnie. Montaż pompy ciepła nie oznacza konieczności zakładania fotowoltaiki, ale przez chęć uniezależnienia się oraz zminimalizowania kosztów eksploatacyjnych Inwestorzy decydują się na tę inwestycję.


Wykonaliśmy instalację fotowoltaiczną dla ponad


 gospodarstw domowych, 60 zakładów pracy i 12 budynków użyteczności publicznej.

 

Własna elektrownia słoneczna – tani prąd i ekologiczne rozwiązanie

Bycie „eko” z naszą firmą to czysta przyjemność. Wybierając nasze usługi możesz zadbać nie tylko o ciepło, ale też o tanią energię elektryczną. Jest to możliwe dzięki wysokiej jakości elektrowniom słonecznym. Ich głównym elementem są ogniwa fotowoltaiczne. To one odpowiadają za przechwycenie i przemianę energii słonecznej w prąd. Produkcja energii elektrycznej odbywa się bez żadnych zanieczyszczeń, hałasu oraz innych negatywnych czynników. Środowisko jest więc w pełni bezpieczne, a Ty cieszysz się niskimi kosztami wytworzenia energii. Elektrownie słoneczne stają się coraz popularniejsze, a my analizujemy na bieżąco sytuację na rynku fotowoltaiki. Dzięki temu wdrażamy naszym klientom nowoczesne instalacje, które cechują się wysoką efektywnością. Montaż elektrowni słonecznych jest możliwy w każdym miejscu, gdzie padają promienie słoneczne. Wielkość instalacji fotowoltaicznej zależy m.in. od stopnia nasłonecznienia miejsca czy zapotrzebowania mieszkańców gospodarstwa. W ustaleniu mocy elektrowni pomaga informacja na temat rocznego zużycia prądu przez gospodarstwo. Przyjęło się jednak, że dla czteroosobowego gospodarstwa wystarczająca będzie instalacja o mocy 5-6 kW.

 

Dowiedz się więcej o ogniwach fotowoltaicznych

 

Rodzaje instalacji i ogniw dla elektrowni słonecznej

 

Ekoryniec w swojej ofercie posiada zarówno systemy on-grid i off-grid. Pierwsze z nich służą do produkcji prądu w całości przeznaczonej do sprzedaży do sieci energetycznej. Instalacje off-grid natomiast służą do wytwarzania energii na własne potrzeby. W realizowanych przez nas zleceniach stosujemy trzy rodzaje ogniw fotowoltaicznych. Monokrystaliczne cechują się najwyższą sprawnością oraz najdłuższą żywotnością. Wytwarza się je z monokryształu krzemu. Ogniwa polikrystaliczne natomiast powstają w bardziej ekonomicznym procesie łączenia mniejszych kryształów krzemu. Parametry tych ogniw są nieznacznie słabsze od monokrystalicznych. Decydując się na elektrownie słoneczne z naszą firmą wybierasz niezależność energetyczną na co najmniej 25 lat. Nasze instalacje nie wymagają nadzoru czy obsługi. Dzięki temu możesz cieszyć się tanim prądem i przeznaczyć tak wygenerowane oszczędności na inny cel.

Skontaktuj się z nami


    Krótko o nas

    Ekoryniec to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej. Nasze usługi świadczymy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Oferujemy kompleksowe instalacje proekologiczne dla Twojego domu. Wykonujemy pompy ciepła, instalacje wodne, fotowoltaiczne, czy oczyszczalnie ścieków. Z naszą pomocą będziesz żył w zgodzie z naturą!