System rozsączający AquaBlok® służy do rozsączania nadmiaru wody deszczowej spływającej z dachu. Może być wykorzystywany i instalowany alternatywnie jako część kompletnego systemu zagospodarowania wody deszczowej lub tylko jako system rozsączający. 

Wytrzymałość – AquaBlok® to wykonany z polietylenu sześcian o ścianie ok. 54 cm, pojemności 150 litrów i wadze 8 kg. Wytrzymały, odporny na uderzenia oraz obciążenia pionowe do 2,5 ton na m2.

Warto również zwrócić uwagę na systemy zagospodarowania wody deszczowej

Łatwość instalacji – montaż polega na ułożeniu w przygotowanym uprzednio wykopie półprzepuszczalnej geowłókniny, a następnie na umieszczeniu na niej, w zależności od parametrów gruntu oraz ilości dopływającej wody deszczowej, odpowiedniej ilości bloków. Po ułożeniu odpowiedniej ilości AquaBlok-ów, całość owija się geowłókniną. Tak wykonana instalacja zostaje zasypana gruntem.

 

Skontaktuj się z nami


    Załączone pliki

    Krótko o nas

    Ekoryniec to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej. Nasze usługi świadczymy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Oferujemy kompleksowe instalacje proekologiczne dla Twojego domu. Wykonujemy pompy ciepła, instalacje wodne, fotowoltaiczne, czy oczyszczalnie ścieków. Z naszą pomocą będziesz żył w zgodzie z naturą!