Firma ASPOL FV od kilkunastu lat zajmuje się szeroko rozumianym zagadnieniem odzysku ciepła. Jednym z nich jest odzysk ciepła z wentylacji, czego rezultatem było rozpoczęcie w 2000 r. własnej produkcji rekuperatorów o nazwie WindMaker.

W wyniku braku skutecznej wentylacji znacząco wzrosła wilgotność w naszych domach powodując rozwój bakterii, grzybów i pleśni produkujących mykotoksyny i alergeny Czynniki te powodują częstsze bóle głowy, zmęczenie, alergie, oraz zwiększoną podatność na choroby i podrażnienia górnych dróg oddechowych.

Skontaktuj się z nami


  O budynkach takich mówi się, iż posiadają  „Syndrom chorego budynku”.  Światowa Organizacja Zdrowia w 1984r. opublikowała raport stwierdzający, iż syndrom SBS występuje w 30% nowych i odnawianych budynkach na świecie.

  Sprawdź także rekuperatory NIBE.

  Rozwiązaniem tych problemów jest sprawnie działająca wentylacja. Zadanie to spełnia wentylacja mechaniczna wywiewna, lub nawiewno-wywiewna. Należy jednak pamiętać, iż skuteczna wentylacja mechaniczna zabiera z pomieszczenia ok. 40% ciepła. Aby zredukować stratę ciepła, należy zastosować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.

  ASPOL FV jest producentem rekuperatorów RAPTOR oraz PHENIX, które pod względem technicznym, funkcjonalnym oraz wizualnym są jednymi z najbardziej dopracowanych urządzeń w swojej klasie. Seria rekuperatorów RAPTOR jest przeznaczona jest do małych oraz średnich instalacji. W jej skład wchodzą RAPTOR 500, 700 oraz 1000, które odpowiednio dedykowane są wydajnościom przepływu powietrza 500 m3/h, 700 m3/h oraz 1000 m3/h . PHENIX 400 o nominalnej wartości przepływu 400 m3/h przeznaczony jest głównie dla instalacji w domkach jednorodzinnych. Każdy rekuperator jest w standardzie wyposażony w automatykę. Urządzenia z serii RAPTOR oraz PHENIX umożliwiają podłączenie do Systemów Inteligentnych Budynków.

  Warto również zwrócić uwagę na odkurzacz centralny.

  Rekuperatory z serii WindMaker dają możliwość współpracy z Glikolowym Gruntowym Wymiennikiem Ciepła (GGWC) i Gruntowym Wymiennikiem Ciepła (GWC). Urządzania są dostowane do współpracy z  modułem grzewczo-chłodniczego OCTAGON oraz modułem chłodniczym COOLER.

  Zastosowanie central wentylacyjne z serii WindMaker:

  • domy jednorodzinne, biura;
  • gabinety lekarskie;
  • sklepy, pawilony handlowe, magazyny;
  • salony kosmetyczne, fryzjerskie, oraz solaria;
  • restauracje, puby;
  • warsztaty i hale produkcyjne.

  Krótko o nas

  Ekoryniec to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej. Nasze usługi świadczymy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Oferujemy kompleksowe instalacje proekologiczne dla Twojego domu. Wykonujemy pompy ciepła, instalacje wodne, fotowoltaiczne, czy oczyszczalnie ścieków. Z naszą pomocą będziesz żył w zgodzie z naturą!