Pompy ciepła to ekologiczne urządzenia, które umożliwiają korzystanie z naturalnych zasobów darmowej energii – stosuje się coraz częściej do ogrzewania domów. Wysokie opłaty za ogrzewanie kierują uwagę użytkowników na urządzenia o niewielkich kosztach eksploatacyjnych oraz niezanieczyszczających środowiska.

Pompy ciepła IVT EQ  PremiumLine EQ to „najgorętsze” pompy ciepła na rynku. Pobierają darmową energię z gruntu, skał, jeziora lub wody podziemnej.

Skontaktuj się z nami


  Pompy ciepła IVT wyróżnia zastosowanie nowej generacji sprężarki spiralnej Mitsubishi Electric, która pozwala na osiągnięcie na zasilaniu temperatury +65°C. Daje to możliwość zwiększenia ilości ciepłej wody użytkowej o 45% oraz zasilania tradycyjnego systemu grzewczego wyposażonego w instalację grzejnikową dobraną na parametry normowe 65/55°C. Dzięki temu określenie pomp ciepła, jako źródeł niskotemperaturowych powoli odchodzi w niebyt. Jedynie IVT posiada wyłączność na montowanie tych sprężarek w swoich pompach ciepła.

  Warto również zwrócić uwagę na pompy ciepła Dimplex

  Najbardziej przydatna do ogrzewania domu jest sprężarkowa pompa ciepła. W obiegu zamkniętym krąży czynnik chłodniczy, który po pobraniu ciepła z powietrza, wody czy gruntu (źródło dolne) odparowuje i skraplając się oddaje ciepło przez wymiennik (źródło górne) wodzie lub powietrzu. W parowniku i skraplaczu zachodzą zmiany faz, w zaworze – rozprężanie a sprężanie w sprężarce.

  Pompa ciepła działa na takiej samej zasadzie jak lodówka, która odbiera ciepło ze swego wnętrza (utrzymując tam niską temperaturę).

  Pompa korzysta z istniejącego źródła zewnętrznego i pracuje tym skuteczniej, im wyższa jest temperatura źródła. Inny jest też cel: lodówka odbiera ciepło, pompa zaś je dostarcza.

  POMPY CIEPŁA IVT SERIA AIRX

  Pompy ciepła IVT to unikalne na rynku urządzenia o bardzo wysokich parametrach, wyprzedzających konkurencyjne rozwiązania i wyznaczające kierunek rozwoju nowych powietrznych pomp ciepła.

  Polecamy także elektrownie słoneczne z naszą firmą.

  Podstawowe cechy IVT SERIA AIRX

  • sprężarka inwerterowa Mitsubishi na czynniku chłodniczym R410a
  • 2 elektroniczne zawory rozprężne
  • wentylatory DC o niskim zużyciu energii elektrycznej
  • funkcja modulacji mocy pompy ciepła połączona z regulacją wentylatora
  • funkcja samo-rozgrzewu sprężarki bez opaski grzewczej
  • funkcja silent (night mode) dodatkowego obniżenia hałasu nocą o -3dB(A)
  • wyjątkowo niski hałas generowany przez obudowę, ok 15% mniej niż dotychczasowe rozwiązania
  • obudowa ze spienionego PP jest jednocześnie ramą nośną urządzenia
  • obniżona masa urządzenia ułatwiająca transport, w zależności od typu od min 40 do max 70% dotychczasowych urządzeń
  • ułatwienie funkcji serwisowych przez łatwy dostęp do elementów wewnętrznych
  • obudowa dobrze zabezpieczona w transporcie w oddzielnym opakowaniu
  • nowa automatyka pogodowa umożliwiająca między innymi również pracę urządzeń w kaskadzie i w standardzie
  • nowy wygodny panel obsługowy

  Krótko o nas

  Ekoryniec to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej. Nasze usługi świadczymy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Oferujemy kompleksowe instalacje proekologiczne dla Twojego domu. Wykonujemy pompy ciepła, instalacje wodne, fotowoltaiczne, czy oczyszczalnie ścieków. Z naszą pomocą będziesz żył w zgodzie z naturą!