Uniwersalny system do wszelkich zastosowań. Taka właśnie jest nowoczesna, wielofunkcyjna pompa ciepła Logatherm od marki Buderus. Model WLW196i AR / WLW196i IR sprawdzi się zarówno w starych, jak i nowych budynkach jednorodzinnych, a także niedużych budynkach wielorodzinnych. Urządzenia ta są bardzo wydajne, o czym świadczy współczynnik efektywności cieplnej na poziomie 5,15.

Skontaktuj się z nami


  Pompy ciepła Buderus – jak optymalnie dopasować instalację?

  Wybiegając naprzeciw oczekiwaniom klientów Buduerus przygotował cztery wersje modułów wewnętrzne. Dwa z nich są typu „Tower”, a dwa są przygotowane do montażu naściennego. Dzięki temu każdy może skorzystać z rozwiązania, które najlepiej odpowiada jego potrzebom.

  Rozwiązanie typu „Tower” jest bardzo kompaktowe. Na małej powierzchni znajdują się bowiem wszystkie niezbędne elementy systemy C.W.U. Można je także zasilać za pomocą kolektorów słonecznych. Wystarczy wybrać opcję z wężownicą pośrednią instalacji solarnej. Dzięki niej ogrzewanie wody stanie się jeszcze prostsze.

  Moduł do montażu naściennego jest z kolei dostępny w dwóch wersjach. Do wyboru mamy opcję z grzałką elektryczną lub zaworem mieszającym. To drugie rozwiązanie umożliwia współpracę z kotłem. Dzięki temu pompy ciepła Buderus są w stanie zapewnić optymalne ogrzewanie wody i budynku przez całą dobę. Co ciekawe, instalacja takiego urządzenia pozwala na równoległą pracę z grzałką, kotłem gazowym oraz olejowym.

  Warto również zwrócić uwagę na pompy ciepła Daikin

  Na współpracę z dodatkowymi odnawialnymi źródłami energii pozwala z kolei wielostrefowy, warstwowy zbiornik buforowy Logalux PRZ. Urządzenie to można podłączyć do stacji świeżej wody Logalux FS. Dzięki temu woda użytkowa będzie higienicznie przygotowana do użycia i ogrzewana tylko wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba.

  Pompy ciepła Buderus – energia prosto z ziemi

  Dzięki zaawansowanej technice i wysokiej jakości wyposażenia seryjnego możesz doświadczyć pozyskiwania ciepła z ziemi w udoskonalonej formie. Naturalny zapas energii z ziemi łączy się z instalacją grzewczą za pośrednictwem zamkniętego obiegu rurowego. Krąży w nim glikol, który dostarcza ciepło do układu chłodniczego w pompie ciepła. Tam energia z gruntu o niskiej temperaturze jest zamieniana w wysoką, dzięki czemu nadaje się do zasilania instalacji grzewczej.

  Pompa Logatherm WPS K-1 uzyskuje współczynnik wydajności grzewczej COP o wartości 4,8. Urządzenie to jest dostępne w różnych zakresach mocy. W naszej ofercie znajdziesz pompy ciepła o mocy 6, 7,6 o raz 10,4 kW. Modele Logatherm WPS-1 są jeszcze mocniejsze. Te pompy ciepła Buderus są dostępne w wersji 13 i 17 kW.

  Polecamy także elektrownie słoneczne z naszą firmą.

  Producent kładzie także duży nacisk na redukcję hałasu. Dzięki kilku zmianom konstrukcyjnym udało się skutecznie obniżyć poziom głośności pomp ciepła. Było to możliwe dzięki izolacji akustycznej sprężarki i obudowy pompy ciepła, a także zastosowaniu elastycznych połączeń wewnątrz urządzenia. Dzięki temu ciśnienie akustyczne maszyny uzyskano na poziomie 31 dB(A).

  Krótko o nas

  Ekoryniec to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej. Nasze usługi świadczymy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Oferujemy kompleksowe instalacje proekologiczne dla Twojego domu. Wykonujemy pompy ciepła, instalacje wodne, fotowoltaiczne, czy oczyszczalnie ścieków. Z naszą pomocą będziesz żył w zgodzie z naturą!