Rekuperacja – jak może poprawić Ci komfort życia?

 

Jako firma zajmująca się tworzeniem wentylacji w oparciu o rekuperator mamy świadomość, że instalowanie jej w sposób „na oko” niemal zawsze kończy się nieprawidłowo działającą instalacją. 

Na szczęście mamy kilka argumentów, które powodują, że Klient decyduje się na współpracę właśnie z nami.

Jednym z tych argumentów, który ma ogromne znaczenie dla Inwestora to fakt, że oprócz specjalistów z działu Techniczno-Handlowego, którzy dopasują jednostkę rekuperatora do danego budynku, posiadamy również własny dział projektowy.

Każdą instalację projektujemy od zera „nanosząc” naszą wiedzę i doświadczenie na projekt Klienta, a dzięki temu mamy pewność, że system wentylacji będzie działał w sposób, jaki i my i inwestor oczekujemy.


Zamontowaliśmy ponad

rekuperatorów w całej Polsce.

 

Czym jest rekuperator?

Pod tym terminem kryje się nic innego jak centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła. Odzyskuje ona ciepło z powietrza, które jest wywiewane z systemu wentylacyjnego zimą. Dzięki temu umożliwia nam obniżenie kosztów ogrzewania budynku. Urządzenie, które wykorzystujemy w tym celu to rekuperator. Jego sprawność określa nam, ile ciepła jest w stanie w ten sposób odzyskać. Urządzenie to powoduje bowiem wymianę ciepła między powietrzem wchodzącym a wychodzącym. Rekuperacja to bardzo praktyczne zjawisko, dzięki któremu możemy chociażby ograniczyć efekt przedostawania się zimnego powietrza z kratek wentylacyjnych do np. łazienki. W ten sposób funkcjonuje to w okresie grzewczym. Latem natomiast jest odwrotnie i w domu jest znacznie przyjemniej. Każdy z nas wie, jak trudno jest w czasie upałów obniżyć temperaturę w domu. Z naszą firmą jest to jednak możliwe! Oferowana przez nas rekuperacja pozwoli lepiej zapanować nad ogrzewaniem i schładzaniem Twojego domu. 

Idealne rekuperatory dla Ciebie

W naszych systemach wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie. Stosujemy rekuperatory wyposażone w automatyczny bypass, który otwiera się i zamyka w zależności od temperatury. Użytkownik sam określa, jaka jest dla niego optymalna temperatura w budynku i taką właśnie rekuperator będzie starał się utrzymać przez cały rok. Nie będzie więc on wymagał od użytkownika żadnej obsługi. Koniec więc z pamiętaniem o wymianie wkładów czy przełączaniem trybów pracy. System zrobi to samodzielnie. Nie zwlekaj zatem i podnieś komfort termiczny swojego domu z Ekoryniec! Powierzając nam realizację tego rodzaju systemu możesz być pewien, że będzie on spełniał swoje zadanie. Wykwalifikowani pracownicy oraz najlepszej jakości sprzęt są gwarancją satysfakcji klienta. Nie trać więc czasu i skontaktuj się z nami już dziś. Wysłuchamy Twoich potrzeb, zaproponujemy najlepsze rozwiązanie i zajmiemy się jego realizacją. Czekamy na Ciebie! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Możesz także wypełnić formularz kontaktowy, który jest dostępny na naszej stronie.

Przeczytaj więcej o tym czym jest rekuperacja.

Skontaktuj się z nami


    Krótko o nas

    Ekoryniec to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej. Nasze usługi świadczymy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Oferujemy kompleksowe instalacje proekologiczne dla Twojego domu. Wykonujemy pompy ciepła, instalacje wodne, fotowoltaiczne, czy oczyszczalnie ścieków. Z naszą pomocą będziesz żył w zgodzie z naturą!