Bezpieczna przyszłość bez węgla, oleju i gazu

Na tle rosnących cen węgla, ropy czy gazu, a także niekorzystnych zmian klimatu, coraz większego znaczenia nabiera wybór przyszłościowych technologii pozyskiwania energii. Wykorzystując pompy ciepła w systemach grzewczych, rezygnujemy z paliw kopalnych i otrzymujemy maksymalny komfort przy zmniejszonych kosztach eksploatacji. W ten sposób, dbamy nie tylko o budżet domowy, ale również aktywnie włączamy się do ochrony klimatu, ułatwiając przyszłym pokoleniom życie w nienaruszonym środowisku.

Skontaktuj się z nami


  Jak pompa ciepła wykorzystuje energię z natury w ciepło służące do ogrzewania?

  Pompa ciepła jest „urządzeniem transportowym”, które darmowe ciepło z naturalnego środowiska doprowadza na wyższy poziom temperaturowy. Zmagazynowana energia w otoczeniu – warstwach powierzchniowych, wodzie (np. wodzie gruntowej) i powietrzu (np. powietrzu atmosferycznym) – zostaje przez pompę odprowadzona i wraz z ciepłem z energii napędowej doprowadzonej do pompy oddana do obiegu ciepłej wody i centralnego ogrzewania. Ciepło nie może samorzutnie przepływać z ciała zimniejszego do cieplejszego. Płynie zawsze z ciała o wyższej temperaturze do ciała o niższej temperaturze (druga zasada termodynamiki). Dlatego pompa ciepła musi doprowadzić pobraną energię cieplną z otoczenia przy użyciu energii napędowej na konieczny poziom temperatury grzania i przygotowania ciepłej wody. Właściwie pracuje pompa ciepła jak lodówka to znaczy z na bazie tej samej techniki, ale z przeciwnym wykorzystaniem. Wyciąga ona z chłodniejszego otoczenia ciepło, które może być wykorzystane do centralnego ogrzewania lub do instalacji ciepłej wody.

  Zobacz także pompy ciepła NIBE.

  Najbogatsza oferta na polskim rynku

  Do nowego budownictwa, przebudowy, a może modernizacji? – Dimplex posiada odpowiednią pompę ciepła, dopasowaną do indywidualnych rozwiązań. Nieważne, czy to niskotemperaturowe pompy ciepła do nowego budownictwa, a może wysokotemperaturowe pompy ciepła doskonałe do starszych budynków lub pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Niewielki dom jednorodzinny, czy budownictwo wielorodzinne z zastosowaniem urządzeń dużej mocy? Nasza oferta pomp ciepła jest najbogatsza na polskim rynku i zawiera ogromną paletę pomp ciepła, praktycznie każdego typu.

  Krótko o nas

  Ekoryniec to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej. Nasze usługi świadczymy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Oferujemy kompleksowe instalacje proekologiczne dla Twojego domu. Wykonujemy pompy ciepła, instalacje wodne, fotowoltaiczne, czy oczyszczalnie ścieków. Z naszą pomocą będziesz żył w zgodzie z naturą!