Skontaktuj się z nami


  Ogniwa fotowoltaiczne służą do bezpośredniej zamiany energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Cały proces przebiega bez jakichkolwiek zanieczyszczeń, hałasu czy innych negatywnych czynników wpływających na środowisko. Fotowoltaika obecnie jest najsilniej rozwijająca się częścią odnawialnych źródeł energii, ogromnym jej plusem jest to, iż można ją zastosować w każdym miejscu gdzie pada promieniowanie słoneczne.
  Połączone ze sobą ogniwa tworzą moduł fotowoltaiczny, które następnie łączone są w szeregi w celu zwiększenia sprawności systemu. Prąd uzyskany z takiego systemu jest prądem stałym (DC), możemy go zużyć, akumulować lub za pomocą inwertera zamienić na prąd zmienny (AC), który również można zużyć lub odsprzedać lokalnej sieci energetycznej.
   
   
  Komercyjnie dostępne ogniwa fotowoltaiczne można podzielić na:
   
  • Monokrystaliczne – zbudowane są z jednorodnego kryształu krzemu. Tego rodzaju ogniwa fotowoltaiczne mają najdłuższą żywotność i charakteryzują się najwyższą sprawnością.
  • Polikrystaliczne – produkowane są w korzystniejszym ekonomicznie procesie. Powstają z połączenia wielu mniejszych kryształów krzemu co obniża w niewielkim stopniu ich sprawność.
  • Amorficzne – cienkowarstwowe, wymagają dużej powierzchni. Mają niski współczynnik temperaturowy. Charakteryzują się najniższa sprawnością spośród wyżej wymienionych ogniw, również koszt ich jest najniższy.

  Polecamy także rekuperatory z naszą firmą.

  Systemy fotowoltaiczne możemy stosować w dwóch konfiguracjach: on-grid oraz off-grid. Systemy on-grid to takie, w których całość, bądź część uzyskanej energii sprzedajemy do sieci energetycznej. Natomiast systemy off-grid to takie, w których energię wykorzystujemy na własne potrzeby. Przyłączenie instalacji do sieci energetycznej nie generuje żadnych kosztów.

  SYSTEM OFF-GRID

   
  Zalety stosowania instalacji fotowoltaicznej:
   
  • czysta energia, brak emisji CO2
  • zabezpieczenie przed rosnącymi cenami energii
  • niezależność energetyczna
  • wzrost wartości nieruchomości
  • żywotność min. 25 lat
  • brak kosztów eksploatacji
  • instalacja nie wymaga nadzoru, obsługi

  Krótko o nas

  Ekoryniec to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej. Nasze usługi świadczymy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Oferujemy kompleksowe instalacje proekologiczne dla Twojego domu. Wykonujemy pompy ciepła, instalacje wodne, fotowoltaiczne, czy oczyszczalnie ścieków. Z naszą pomocą będziesz żył w zgodzie z naturą!