Montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej to bardzo ważny etap podczas budowy domu. Prace te należy przeprowadzić przed nakładaniem tynków. Instalację wodno-kanalizacyjną możemy podzielić na trzy typy. Pierwsza, wewnętrzna, doprowadza wodę wewnątrz budynku. Zewnętrzna natomiast odpowiada za dostarczenie wody z zewnątrz do budynku. W tym przypadku są to tzw. sieci wodociągowe. Instalacja wodna jest systemem połączonych ze sobą przewodów, urządzeń i armatury, które zaopatrują nasz dom w ciepłą i zimną wodę. Rury wewnętrzne możemy montować zarówno na ścianach, jak i podłodze. Musimy tylko pamiętać o tym, by nie znajdowały się one bezpośrednio nad instalacją gazową czy elektryczną. Rury, które będą prowadzić ciepłą wodę, muszą także znajdować się nad tymi od wody zimnej. Przy wyborze materiałów powinniśmy natomiast skupić się na średnicy rury i materiale, z którego została wykonana. Obecnie bardzo popularne są te wykonane z metalu i tworzywa sztucznego. W pierwszym przypadku warto stawiać na stal węglową lub odporną na korozję. Jeśli chodzi o rury z tworzywa sztucznego to najczęściej stosuje się do ich produkcji polichlorek winylu oraz polietylen. Bardzo dobrym rozwiązaniem są także rury wielowarstwowe. Zapewniają one odporność na korozję, co w tym przypadku jest niezwykle ważne.

Skontaktuj się z nami

    Kwestie instalacji wodno-kanalizacyjnej najlepiej powierzyć jednak specjalistom w tej dziedzinie. Ekoryniec oferuje uniwersalne rozwiązania, które wykorzystują dostępne nowoczesne technologie. Dzięki temu wykonywane przez instalacje wodno-kanalizacyjne są niezwykle pewne i odporne na temperaturę oraz ciśnienie. Nasza firma proponuje klientom instalacje wodne TECEflex, które można wykorzystać zarówno do instalacji wody pitnej, jak i przyłączenia grzejnika oraz ogrzewania podłogowego i ściennego. Oferowane przez nas rozwiązania są proste w montażu i nie ograniczają swobodnego przekroju na złączkach. Montujemy również armaturę WC oraz TECEprofile. Jeśli więc poszukujesz tego rodzaju instalacji wodno-kanalizacyjnej, koniecznie zgłoś się do nas! Wybierając nas będziesz miał pewność, że wszystko zostało wykonane prawidłowo.

    Warto również zwrócić uwagę na WC armatura.

    Krótko o nas

    Ekoryniec to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej. Nasze usługi świadczymy na terenie całego kraju. Oferujemy kompleksowe instalacje proekologiczne dla Twojego domu. Wykonujemy instalacje pomp ciepła, wentylacji z odzyskiem ciepła, instalacje wodno-kanalizacyjne, grzewcze, chłodzące a także fotowoltaiczne oraz oczyszczalnie ścieków i zagospodarowania wody deszczowej. Z naszą pomocą będziesz żył w zgodzie z naturą!